Turystyka militarna w Polsce – definicja i przykłady miejsc
Nasz kraj jest bardzo mocno doświadczony pod względem wojennym. Oprócz bogatej historii na uwagę zasługują liczne miejsca związane z różnymi okresami i wydarzeniami. Jest ich tak wiele, że zalicza się je do kategorii turystyka militarna. W Polsce tym terminem określa się także zachowania związane z aktywnością. A jak dokładnie brzmi definicja tego rodzaju turystyki i jakie są przykłady miejsc wartych zobaczenia?
Turystyka militarna – definicja
Bardzo prosta jest definicja hasła turystyka militarna. To zwiedzanie budowli i miejsc obronnych lub związanych z konfliktami zbrojnymi oraz wszystko to, co kojarzy Ci się z wojskiem, uzbrojeniem i żołnierzami. Turystyka militarna w Polsce zdobywa coraz więcej fanów. Widać to chociażby na zlotach, piknikach, festynach, w których udział bierze wojsko i które odbywają się przy obecnych i dawnych obiektach wojskowych. Bardzo dużo ludzi odwiedza militarne miejsca historyczne i poznaje ich historie.
Jakie atrakcje militarne zwiedzisz w Polsce?
W Polsce jest mnóstwo atrakcji związanych z nurtem turystyki militarnej. Poznaj najpierw te, które opisałam na blogu (kliknij w tytuł, aby przenieść się do wpisu właściwego):
Co warto zobaczyć na Helu? Fortyfikacje 13 i 27 BAS
Co warto zobaczyć w Gdyni? Kępa Redłowska i Babie Doły
Schrony kolejowe w Polsce: Konewka, Jeleń, Stępina, Strzyżów
Skansen Bojowy I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie
Dziewczyny z Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej
Odlot w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
Co warto zobaczyć w Twierdzy Modlin?
Obóz Lager Kruszyna. W poszukiwaniu schronów
Odlot w Muzeum Lotnictwa w Krakowie
Schrony przeciwlotnicze na osiedlu Milica w Skarżysku-Kamiennej
Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej
Pozostałe wpisy z tej kategorii znajdziesz w zakładce MILITARIA.
Turystyka militarna – przykłady
Oczywiście w Polsce jest o wiele więcej miejsc związanych z turystyka militarną. Są to między innymi: schorny i bunkry, muzea wojskowe, opuszczone obiekty militarne, twierdze i forty, fortyfikacje, pola bitwe, rejonu umocnione, podziemne miasta. Na pewno znasz te iejsca: Międzyrzecki Rejon Umocniony, Kompleks Riese, Wilczy Szaniec, Podziemne Miasto na Wyspie Wolin lub Rejon Umocniony Hel.
W którym z tych miejsc był*ś? Czy interesuje Cię turystyka militarna w Polsce? Daj znać w komentarzu.
0 Komentarzy