" Podróże po Polsce, porady podróżnicze, duża dawka praktycznej wiedzy, bezpieczeństwo w podróży i miejsca, które warto zobaczyć "

anna ostatek autorka bloga jedz w polske

CZEŚĆ W PODRÓŻY!

Nazywam się Anna Ostatek i podróżuję solo po Polsce.

Prowadzę blog podróżniczy Jedź w Polskę, Facebook, Instagram, PinterestTwitter TikTok oraz grupę na Facebooku Jedziemy w Polskę. Regularnie do moich obserwatorów wysyłam newsletter, w którym piszę między innymi o nadchodzących wydarzeniach podróżniczych (i nie tylko) w Polsce.

Prowadzę sklep dla podróżnika Jedź w Polskę. O  moich zasadach prowadzenia sklepu online, produktach i innych ważnych informacjach przeczytasz tutaj: Q&A: sklep dla podróżnika Jedź w Polskę.

Pochodzę z województwa świętokrzyskiego. Na Jedź w Polskę znajdziecie mnóstwo wpisów z tego regionu. Choć obecnie mieszkam na wsi na południu Mazowsza, to w Świętokrzyskie wracam jak najczęściej. Z wykształcenia jestem dziennikarką, ale w zawodzie nigdy nie pracowałam. Gdybym podjęła się takiego zadania, pewnie zostałabym dziennikarką śledczą. Praca nie zawsze bezpieczna, ale fascynująca i satysfakcjonująca.

Moje hobby? Oprócz podróżowania – książki i filmy fantasy, SF i te w konwencji postapokaliptycznej. Moimi ulubionymi są bez dwóch zdań: „Opowieści o pilocie Pirxie”,”Eden” i „Powrót z gwiazd” Stanisława Lema oraz „Metro” Dmitrija Glukhovsky’ego i „Piknik na skraju drogi” braci Strugackich.

Jak powstał mój blog podróżniczy Jedź w Polskę?

Odkąd tylko pamiętam, lubiłam podróżować. Moimi pierwszymi „wędrówkami” były spacery z rodzicami do lasu. Pamiętam, żeby do niego dotrzeć, wybieraliśmy zawsze drogę na skróty, która prowadziła przez… dziurę w ogrodzeniu, plac budowy i jakieś stare budynki. Dla małego dziecka było bardzo ekscytujące przeżycie. Z dawnych lat pozostało mi zamiłowanie do przyrody, klimatycznych i starych obiektów i nie zawsze łatwych tras wycieczek.

Duży wpływ na podjęcie decyzji o założeniu bloga i podróżowaniu po Polsce miała moja praca, która okazała się być nudna i monotonna. Pięć lat spędzone za biurkiem dało się we znaki i szybko zrozumiałam, że taki rodzaj zajęcia nie jest dla mnie. Postanowiłam robić to, co naprawdę lubię i daje mi ogromną satysfakcję.

gagaty soltykowskie

 

co to jest urbex

Dla kogo jest blog Jedź w Polskę?

Blog Jedź w Polskę jest dla wszystkich tych, którzy:

  • szukają pomysłów na podróże po Polsce,
  • poszukują interesujących i merytorycznych treści,
  • szukają sposobów na poznawanie swojej najbliższej okolicy i aktywnego spędzania czasu wolnego,
  • chcą nauczyć się planowania i organizowania podróży,
  • cenią sobie bezpieczeństwo w podróży oraz świadome i odpowiedzialne podróżowanie,
  • aktywnie spędzają wakacje, urlop, weekendy i każdą wolną chwilę,
  • interesują się urbexem,
  • wiedzą, że survival i preppering to nie fanaberia.

 

Jeżeli lubisz wędrować i zwiedzać, jesteś zapalonym podróżnikiem lub podróżnikiem amatorem, pokonujesz kilometry pociągiem, samochodem, rowerem lub pieszo, a do tego chcesz zobaczyć jak najwięcej, to blog Jedź w Polskę jest miejscem właśnie dla Ciebie.

porady-dla-podrozujacych-solo

 

Wejdź na Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter i TikTok.

Dołącz do grupy na Facebooku Jedziemy w Polskę.

Zajrzyj do sklepu dla podróżnika Jedź w Polskę.

Chcesz poznać mnie lepiej i dowiedzieć się więcej o moich podróżach? Koniecznie przeczytaj te teksty:

Co dalej z Jedź w Polskę? Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany

Q&A: sklep dla podróżnika Jedź w Polskę

Kubki emaliowane dla podróżnika – praktyczne i wytrzymałe

Plakaty na ścianę z największymi atrakcjami w Polsce

Napisz do mnie: kontakt(at)jedzwpolske.pl

 

Wszystkie zdjęcia i teksty są mojego autorstwa. ZABRANIAM ich kopiowania, wykorzystywania i rozpowszechniania bez mojej wiedzy i zgody. Jeśli chcesz wykorzystać fotografie lub artykuły, skontaktuj się ze mną przez zakładki Współpraca lub Kontakt.

 

Dowiedz się, co zwiedzać w Polsce. Odbierz darmowe checklisty dla podróżnika.
Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z warunkami polityki prywatności i plików cookies (więcej informacji)
We respect your privacy