" Podróże po Polsce, porady podróżnicze, duża dawka praktycznej wiedzy, bezpieczeństwo w podróży i miejsca, które warto zobaczyć "

Jak spakować się w podróż samochodem?

jak spakować się w podróż samochodem

Odpowiednie przygotowanie auta przed wyjazdem na wakacje lub urlop to tylko niewielka część całej wyprawy. Należy jeszcze pomyśleć o bagażach oraz o tym, jak ułożyć je tak, aby czuć się bezpiecznie w trakcie jazdy. Sprawdź, jak spakować się w podróż samochodem.

Co spakować w podróż samochodem?

Zaplanowanie i spisanie tego, co musisz zabrać w podróż i włożyć do auta jest pierwszą czynnością, która czeka Cię przed wakacyjnym wyjazdem lub urlopem. Jak to zrobić? Skorzystaj z gotowych checklist dla podróżnika. Znajdziesz na nich przedmioty:

 • obowiązkowe: gaśnicę, trójkąt ostrzegawczy i fotelik dla dziecka;
 • konieczne: apteczkę, kamizelkę odblaskową, zapas żarówek, koło zapasowe, narzędzia, płyny;
 • przydasie: karta na punkty, poduszka, muzyka, książki, przekąski;
 • organizacja: organizer na siedzenie, wieszak na ubrania, mata i pasy dla czworonoga, siatka na śmieci.

Gotową checklistę pobierzesz ode mnie po zapisaniu się na newsletter. A o tym, jak z niej korzystać, przeczytasz w tym tekście:

Hej, podróżniczko, podróżniku! Zatrzymaj się na chwilę i odpocznij. Zajrzyj do sklepu – kubki i plakaty już na Ciebie czekają: https://sklep.jedzwpolske.pl/

Oczywiście checklistę możesz rozbudować. Jeżeli chcesz być przygotowana lub przygotowany na każdą sytuację awaryjną na drodze, to skompletuj samochodowy zestaw przetrwania. Pisałam o nim niedawno tu:

A o tym, jak poradzić sobie w podróży, kiedy masz chorobę lokomocyjną, przeczytasz w tym artykule:

Jak spakować się w podróż samochodem – zasady

Są pewne zasady, które nie tylko ułatwią Ci spakowanie się w podróż samochodem, lecz także zapewnią Ci bezpieczeństwo na drodze. Oto one:

 1. Nie pakuj się w ostatniej chwili – zrób to na spokojnie, przemyśl rozłożenie bagażu, zadbaj o to, by o wszystkim pamiętać.
 2. Na dno bagażnika włóż najcięższe przedmioty – podczas wypadku nie wpadną na siedzenia i nie poturbują pasażerów.
 3. Nie kładź żadnych przedmiotów na desce rozdzielczej – w momencie uderzenia takie przedmioty mogą poważnie zranić pasażerów.
 4. Miękkie i małe przedmioty zastosuj jako wypełnienie pustych przestrzeni – dzięki temu żadne walizki w bagażniku nie będą się przesuwać.
 5. Nie wykładaj bagażnika auta przedmiotami po sam sufit – podczas wypadku wszystkie przedmioty ułożone powyżej linii siedzeń zderzą się z pasażerami.
 6. Przedmioty, które umieszczasz na tylnym siedzeniu, przypnij pasami – w trakcie jazdy lub wypadku nie mogą przemieszczać się po aucie.
Dowiedz się, co zwiedzać w Polsce. Odbierz darmowe checklisty dla podróżnika.
Zapisując się, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z warunkami polityki prywatności i plików cookies (więcej informacji)
We respect your privacy
Podziel się

2 Komentarze

 • Cebulowa Grażyna

  Jest jeszcze sprawa uchwytów do smartfonów/nawigacji. Jakiś czas temu zadzwonił do mnie brat, dość późno w nocy, prosząc o zgarnięcie go z jakiegoś odludzia. Na wpół przytomna wsiadłam do auta i przymocowałam uchwyt do smartfona do szyby i odpaliłam nawigację. Jadę tą ciemną drogą prowadzącą przez las i nagle widzę jak uchwyt się odkleja i leci w dół… pod moje nogi i pedała… Miałam farta, że byłam na drodze sama.

  Tą (nie)ciekawą historią chciałam podać przykład na to, że cebulenie/januszowienie na sprzęcie, które ma zapewnić nam bezpieczeństwo w podróży, jest fatalnym pomysłem.

  22 marca, 2021 - 11:56 pm Odpowiedz
  • Jedź w Polskę

   No dokładnie tak! Nie ma co oszczędzać na sprzęcie i gadżetach do nawigacji/outdooru/bezpieczeństwie.

   23 marca, 2021 - 10:02 am Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany